علی مروتی

Ali Morovati

علی مروتی

Ali Morovati

علی مروتی

علی مروتی

( دانشجو مقطع ارشد مدیریت دانشگاه تهران )

 

👈 ده اصل کلیدی برای مدیریت و زندگی بهتر :

 

📌 چرا ما نمی‌توانیم به راحتی تغییر کنیم. خودم را هم میگویم.


 
🔖 اصل 3 ثانیه: در زمان‌هایی که عصبانی می‌شوید 3 ثانیه صبر کنید. در خیلی از مواقع عصبانیت حاصل قضاوت‌های نادرست است. بعد از سه ثانیه فکر کنید و تصمیم بگیرید.

 

🔖 اصل 5 ثانیه: ذهن انسان‌ها تنبل است. در مقابل کارهای جدید همیشه مانع تراشی می‌کند. زمانی که می‌خواهید کاری را انجام دهید و اراده شما ضعیف است، 5 ثانیه وقت بگذارید و از 5 تا 1 به صورت معکوس بشمارید.

 

🔖 اصل 20 ثانیه: بله گفتن کار ساده‌ای است و نه گفتن کار سختی، همیشه سعی کنید قبل از آن که بله بگویید 20 ثانیه به نتیجه کار بیندیشید و ببینید چه تاثیری بر 5 سال آینده شما دارد. اگر تاثیری ندارد، نه بگویید. سخت است اما امکان پذیر.

 

🔖 اصل 30 ثانیه: این اصل به بیان ساده یعنی قرار دادن اشیا در بهترین مکان به بهترین طریق ممکن و امکان دسترسی به آن در کمتر از 30 ثانیه. وسایل، فایل‌ها، اپهای موبایل را به گونه‌ای قرار داده و طبقه بندی کنید که در کمتر از 30 ثانیه به آن‌ها دست پیدا کنید.

 

🔖 اصل زندگی: با دیگران زندگی کنید اما برای آن‌ها زندگی نکنید. خواسته های دیگران پایان ناپذیرند؛ اما عمر شما پایان پذیر است. هیچکس قادر نیست با دیگری یا برای دیگری بمیرد.

 

🔖 اصل مرگ: اگرچه نفس مرگ، انسان را نابود می‌کند اما اندیشه‌ی مرگ نجاتش می‌دهد. تا اندوه از دست دادن خویش را باور نکنید، شادی زیستن خویش را درک نخواهید نمود.

 

🔖 اصل موفقیت: موفقیت را از مجلات، کتاب‌ها و کنفرانس‌ها پیدا نکنید. فرد موفق در درون شماست. تمامی کنفرانس‌ها و مجلات می‌خواهند از شما پول بگیرند و این را به شما بگویند که خودتان را باور کنید. هیچ کس به اندازه‌ی خودتان، دلش برای شما نخواهد سوخت. خودتان را دوست بدارید.

 

🔖 اصل آشیانه خالی: هر آشیانه‌ی پُری، روزی خالی می‌شود. قدر افرادی که در کنار شما هستند را بدانید. قرار نیست همه و برای همیشه کنار شما بمانند. به بودن آن‌ها معنای بی¬نهایت بدهید.

 

🔖 اصل شکست: وقتی که ماشینی از کار بیفتد؛ از عملکرد آن آگاه می‌شویم. با هر شکستی سعی کنیم، ماشین بهتری بسازیم.

 

🔖 اصل عادت: عادت کنید که عادت نکنید.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی